Vaillant ecoTec exclusive

Popis produktu

Kondenzačný plynový závesný kotol Vaillant VU 276/5-7 ecoTEC exclusive

Závesný kondenzačný kotol pre vykurovanie na zemný plyn (propan) s odvodom spalín cez stenu, strechu, prípadne šachtou alebo svetlíkom.

Možnosť nastavenia výkonu (modulácia) v rozsahu 17 až 100 %.

Plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusive

Nový kotol ecoTEC exclusive je vysokoúčinný kondenzačný kotol na vykurovanie s možnosťou prípravy teplej vody v externých zásobníkoch. Ako prvý z výrobkov Vaillant nesie označenie Green iQ. Túto značku môžu používať len tie výrobky Vaillant, ktoré ponúkajú najvyššiu trvalú udržateľnosť a možnosť internetového pripojenia. Prednastavený režim Green iQ zaisťuje najnižšiu možnú spotrebu energie na vykurovanie s čo najnižšími emisiami CO2. Vďaka širokému rozsahu modulácie výkonu až 1:13 sa perfektne prispôsobí aktuálnym zmenám v prevádzke systému. Auto-adaptívny systém umožňuje automatické nastavenie kotla na požadovaný typ plynu. Vykurovací systém s kotlom ecoTEC exclusive možno rozšíriť prostredníctvom systémového regulátora multiMATIC na systém kombinovaný, napríklad s tepelným čerpadlom a solárnym systémom. Kotol ecoTEC exclusive na stene zaberie len 0,32 m² plochy, čo poskytuje vysokú flexibilitu jeho umiestnenia.

Obsahuje až 85 % recyklovateľných materiálov. Integrovaný komunikačný modul umožňuje on-line nastavenie tepelného komfortu, ktorý môžete ľahko riadiť prostredníctvom bezplatnej aplikácie multiMATIC a Vášho smartfónu alebo tabletu.

S energetickým štítkom A kotol spĺňa smernice ErP. V kombinácii s regulátormi Vaillant je dokonca dosiahnuteľný aj energetický štítok A+.

Kotol ecoTEC exclusive získal renomované ocenenie Red Dot Design Award 2015. Toto ocenenie je udelené len produktom, ktoré vynikajú vysokou úrovňou inovácie, funkčnosti, ergonómie a ohľadom na ekológiu.  

Vysokoúčinný, kompaktný kondenzačný kotol s inteligentným ovládaním

Mimoriadne energeticky úsporný plynový kondenzačný kotol, šetrný k životnému prostrediu. Kotol Vaillant Green IQ sa vyznačuje inteligentným internetovým pripojením a technológiou, ktorá šetrí životné prostredie

Pohodlné ovládanie vykurovania Vaším smartfónom alebo tabletom prostredníctvom bezplatnej aplikácie multiMATIC

Kompaktný závesný kotol, ktorý na stene zaberie len 0,32 m² plochy

Osvedčená kvalita produktov vyrobených v Nemecku

Možnosti použitia vykurovanie a príprava teplej vody určené pre podlahové a radiátorové vykurovanie úspora plochy – kotly sa vyznačujú kompaktnými rozmermi možnosť inštalácie v podkrovných priestoroch prevádzka nezávislá alebo závislá od objemu miestnosti (prívodu spaľovacieho vzduchu)

Zvláštne prednosti plynula regulácia výkonu 17 - 100 % hodnota NOx v spalinách pod 60 mg/m3 zvýšený výkon Aqua-Power-Plus o 14 % pre prípravu teplej vody normovaný stupeň využitia 109 %

CO snímač pre presné riadenie spaľovania podsvietený grafický displej s textovými informácia o prevádzkovom stave

Thermo-Compact modul vybavený nerezovým horákom a ventilátorom automatický diagnostický systém (digitálne zobrazovanie prevádzkových stavov a analýza režimu kotla) možnosť prípravy vykurovacieho systému pred vlastnou montážou kotla pripravené na pripojenie zásobníkového ohrievača súčasťou kotla VU je už vstavaný prepínací ventil znížená spotreba elektrickej energie

Vybavenie elektronicky riadené vysoko-účinné obehové čerpadlo (Trieda A) 10l expanzná nádoba automatický odvzdušňovač odvádzač kondenzátu (sifón) kondenzačný výmenník z nerezovej ocele vstavaná regulácia nepriamo vykurovaného zásobníka elektronické nastavenie zníženého výkonu na vykurovanie  

Parametre   ecoTEC exclusive VC 276/5-7

Energetická trieda  

A

Účinnosť pri 30% zaťažení [%] 108 účinnosť pri ohreve TV 80/60 [%] 98

Rozsah vykurovacieho výkonu pri 50 / 30 °C [kW] 3,4 - 26,7

Rozsah vykurovacieho výkonu pri 80 / 60 °C [kW] 3,0 - 24,7

Maximálny tepelný výkon pri ohreve TV [kW] 30

Rozmery zariadenia (V x Š x H) [mm] 720x440x338

Hmotnosť [kg] 34,5

Elektrické pripojenie [V/Hz] 230/50

 

Protherm Panther Condens

 

Popis produktu

Kondenzačný plynový závesný kotol PROTHERM Panther Condens 25 KKV

Vykurovanie a ohrev teplej vody prietokovým spôsobom

Ideálne riešenie pre menšie domácnosti

Vysoká účinnosť – úspory plynu

Kompaktný a elegantný dizajn

Jednoduché používanie a údržba

Moderný a kompaktný

Panther Condens KKV sú závesné kondenzačné plynové kotly, na vykurovanie a s prípravou teplej vody prietokovým spôsobom, s možnosťou riadenia kotla podľa vonkajšej teploty.

Použitie:

Panther Condens je ideálny pre domy alebo byty s jednou kúpeľňou. Je vybavený odolným a účinným výmenníkom tepla z nerezovej ocele, s maximálnym prietokom teplej vody v množstve 11,5 l / min. Malé rozmery a neveľký priestor potrebný pre údržbu ponúka väčšiu flexibilitu pri voľbe umiestnenia. Kotly Panther Condens KKV ponúkajú: významné úspory plynu vďaka kondenzačnej technike a plynulej regulácii výkonu, komfort vykurovania s použitím regulácie podľa vonkajšej teploty (ekvitermická regulácia*), prípravu teplej vody prietokovým spôsobom s funkciou KOMFORT pre rýchlejšiu dodávku teplej vody, bezpečnosť a jednoduchosť použitia vďaka najnovším bezpečnostným funkciám, jednoduchý ovládací panel s podsvieteným LCD displejom a autodiagnostikou, spolupráca s komunikačnými regulátormi - viac úspory a pohodlia.

Model:

Panther Condens 25 KKV: rozsah výkonu pre vykurovanie: 5,4-19,6 kW ( pri tepl. spáde 50/30°C), výkon pre ohrev teplej vody: 5,1-25,5 kW, menovitý prietok teplej vody pri ∆t 30°C: 12,2 l / min.

Panther Condens pracuje na zemný plyn alebo po zmene nastavenia na propán.

Parametre  25KKV

Popis

Kategória plynu

II2H3P

Prevedenie

C13, C33, C43, C53, C83

Zapaľovanie elektronické

Výkon / Palivo  

Palivo zemný plyn: propán

Maximálny tepelný príkon (kW) 25

Minimálny tepelný príkon (kW) 6,1

Rozmery  

Výška / Šrka / Hĺbka (mm) 740 / 418 / 344

Hmotnosť bez vody (kg) 37                                                                                                                                                                              


Junkers Cerapurcomfort                                 

 

Popis produktu

Závesný kondenzačný plynový kotol JUNKERS CerapurComfort ZSBR 16-3 E

Junkers CerapurComfortSpojenie komfortu a efektívnosti

Plynový kondenzačný kotol Cerapurcomfort ako už vyplýva z jeho názvu poskytuje najvyšší komfort vykurovania a prípravy teplej vody. Kotol najvyššej kategórie s maximálne úspornou prevádzkou spotreby plynu a elektrickej energie.

Vysoká účinnosť počas celého roka

Kondenzačná technika premieňa energiu obsiahnutú v plyne prakticky úplne na teplo, je teda mimoriadne účinná. S touto technológiou dosahuje kotol CerapurComfort ročným obdobím podmienenú účinnosť vykurovania 93% a dosahuje tým podľa ErP energetickú účinnosť A (platí pre ZSBR 16-3 E). Horák pritom pracuje modulačne v širokom rozsahu maximálneho vykurovacieho výkonu. To znamená: Aj keď nepotrebujete plný výkon, profitujete z úsporného zaobchádzania s plynným palivom a môžete kotol celý rok efektívne využívať.Tepelný výmenník z odolnej hliníkovo-kremíkovej zliatiny je overený v miliónoch produktov a vyznačuje sa nenáročnou údržbou a dlhou životnosťou.

Vysoko efektívne riešenia

V závislosti od potrieb konkrétneho objektu máte možnoť voľby z viacerých výkonových verzií 16, 28 a 42 kW. Okrem toho máte k dispozícii zásobníky teplej vody, aby ste váš domov zásobovali komfortne i teplou vodou. Osobitne výhodné je použitie moderných regulátorov, ktoré umožnia nielen komfortné ovládanie vykurovania, ale aj zvýšia energetickú účinosť celého vykurovacieho systému. Kombinácia kotla CerapurComfort so solárnym systémom nie je taktiež žiadnym problémom a prinesie vám ďalšiu úsporu pri ohreve teplej vody alebo i vykurovaní.    

CerapurComfortZSBR 16-3 E   > List s údajmi o výrobku

Max. menovitý tepelný výkon 50/30°C v kW 15,9

Min. menovitý tepelný výkon 50/30°C v kW 3,7

Hladina akustického výkonu podľa ErP15 v dB(A) 46

Ročným obdobím podmienená energetická účinnosť vykurovania v % 93

NOx podľa ErP15 v mg/kWh 12

Trieda energetickej účinnosti vykurovania

A

Trieda energetickej účinnosti prípravy teplej vody -

Uvádzaný záťažový profil -

Vysoko efektívne čerpadlo EEI ≤ 0,23 integrované

Výška v mm 850

Šírka v mm 440

Hĺbka v mm 350

Hmotnosť bez obalu v kg 50

 

Vitodens 100

 

 

Popis produktu

 

Plynový kondenzačný kombinovanýkotol Vitodens 100-W

Vitodens 100-W možno s jeho rozmermi, nízkou hmotnosťou a minimálnou hlučnosťou ľahko integrovať do obytného priestoru.

Ako tradičný výrobca nástenných kotlov veľmi dobre vieme, na čom skutočne záleží. Aj v prípade cenovo mimoriadne atraktívneho kotla Vitodens 100-W sa môžete plne spoľahnúť na kvalitu značky Viessmann. Preto sú nástenné kotly Viessmann nielen synonymom inovatívnej techniky a výkonu, ale predovšetkým spoľahlivosti a dlhej životnosti. Moderné konštrukčné celky tohto plynového kondenzačného kotla sa vyznačujú mimoriadne nízkymi priestorovými nárokmi, takže ich možno inštalovať aj do malých výklenkov. Nie sú potrebné žiadne bočné servisné odstupy, lebo všetky prípoje sú prístupne z prednej strany. Takto je Vitodens 100-W mimoriadne vhodný práve na výmenu či obnovu doterajšieho vykurovacieho systému.                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Dotykový displej zvyšuje komfort obsluhy

Plynové nástenné kondenzačné kotly Vitodens 100-W a Vitodens 111-W sú ovládané cez nový dotykový LCD-displej s podsvietením. Displej je dobre čitateľný aj v tmavom prostredí a umožňuje komfortnú obsluhu.

Viacej kotlov na jeden komín

Modernizácia decentrálnej vykurovacej techniky v bytovom hospodárstve vyžaduje väčšinou nákladné sanačné práce. Plynové kondenzačné kotly Vitodens firmy Viessmann umožňujú rýchlu a jednoduchú výmenu doterajších už zastaraných kotlov. Pritom dochádza k výmene doterajších klasických nekondenzačných kotlov jedného spalinového odvodu modernými kondenzačnými jednotkami.

Vysokú životnosť garantuje tkanivo MatriX z ušlachtilej ocele

Modulovaný sálavý horák MatriX z vlastného vývoja a vlastnej výroby má vďaka tkanivu MatriX z ušlachtilej ocele povrstveného wolfrámom konštantne vysokú energetickú efektívnosť z hľadiska budúcnosti. Horák sa optimálne prispôsobuje výmenníku tepla.

Vysoký komfort dodávky teplej vody

Kombinovaný kotol dosahuje vysoký odberný výkon a konštantné hodnoty vďaka elektronickej regulácii teploty.

Profitujte aj vy z týchto výhod

Podsvietený dotykový LCD-displej

Cenovo atraktívna alternatíva

Plynový kondenzačný nástenný kotol: 4,7 až 35 kW

Normovaný stupeň využitia: až 98 % (Hs)/ 109 % (Hi)

Výmeník tepla Inox-Radial s 10-ročnou zárukou

Modulačný rozsah až 1:6

Modulovaný sálavý valcovitý horák MatriX s dlhou životnosťou, vďaka použitému tkanivu MatriX z ušlachtilej ocele

Regulácia na konštantnú teplotu alebo ekvitermickú prevádzku. Pre ekvitermickú prevádzku je potrebné ako príslušnstvo zakúpiť snímač vonkajšej teploty

Integrované vysoko efektívne obehové čerpadlo s riadenými otáčkami a nízkou spotrebou

Možnosť napojenia až piatich kotlov na jeden komín

Energetická trieda: A

 

Bluehelix Tech

Popis produktu

Plynový kotol Ferroli BLUEHELIX TECH 18A

Použitie : kondenzačný plynový kotol s externým ohrevom TUV vykurovanie rodinných domov, bytov, prevádzok a pod. vysokoteplotné radiátorové vykurovanie nizkoteplotné podlahové vykurovanie možnosť ohrevu TUV v externom zásobníku možnosť regulácie podľa vonkajšieho prostredia možnosť spolupráce so solárnym systémom pri ohreve TUV kondenzačná technológia zaručuje vysokú účinnosť a úspornú prevádzku možnosť vonkajšej inštalácie do čiastočne zakrytých priestorov

Vybavenie a výhody : závesný kondenzačný plynový kotol s odťahom cez stenu a strechu Turbo elektronická modulácia výkonu pre úspornú a efektívnu prevádzku prehľadný ovládací panel s digitálnym displayom zobrazujúcim prevádzkové a poruchové stavy patentovaný premixový nerezový horák so zmiešavaním zabudované úsporné, elektronicky regulované obehové čerpadlo funkcia proti zablokovaniu obehového čerpadla ventilátor s modulovanými otáčkami zabudovaná ekvitermická regulácia s pripojeným čidlom vonkajšej teploty príprava pre pripojenie externého zásobníka TUV regulácia externého zásobníku TUV zabudovaný trojcestný ventil s krokovým motorom možnosť regulácie prostredníctvom OpenTherm a RVS regulátorov protinámrazová ochrana autodiagnostika a poruchové hlásenia zabudovaný teplomer a manometer hydraulický by-pass zariadenie splňuje najprísnejšie požiadavky noriem EU pre EkoDesign

Technické parametre :

zapalovanie a regulácia : elektronické

maximálny výkon : 18,5 kW

minimálny výkon : 3,9 kW

energetická trieda : A

trieda účinnosti : ****

maximálny stupeň využitia : 108,8 %

maximálna teplota vykurovacej vody : 85 C

maximálna teplota TUV : 65 C

maximálny prevádzkový tlak : 3 Bar

napájacie napätie : 230 V

elektrické krytie : IPX5D

spotreba zemného plynu : 0,42 - 1,84 m3/hod

oddymenie : 60/100 - 80/125 - 2x80

pripojenie plynu : R 1/2"

pripojenie vykurovania : 3/4"

pripojenie TUV : 1/2"

šírka : 400 mm

výška : 600 mm

hlbka : 320 mm

hmotnosť : 36 kg

výrobca : Ferroli